Zespół Edukacyjny w Trzcielu, Przedszkole Bajkowe

Tel.: (95) 743-12-18/19, Fax: (95) 743-12-18

O placówce

NASZE PRZEDSZKOLE

Przedszkole Bajkowe w Trzcielu jest placówką wchodzącą w skład Zespołu Edukacyjnego w Trzcielu ,który powstał w roku 2011 .

Zlokalizowane jest przy ul. Kościuszki 21 w Trzcielu w kompleksie szkolno-przedszkolnym  . Przedszkole mieści się w budynku dwukondygnacyjnym. Na górze znajdują się  4  sale dydaktyczne dla dzieci 3 ,3 i 4, 4 i 5 i 5 letnich. Sale sukcesywnie są wyposażane w nowe pomoce dydaktyczne, , zabawki oraz kąciki zainteresowań. W dawnej  części gimnazjalnej  znajdują się 2 sale dydaktyczne dla zerówek i oddzielna szatnia. Dla potrzeb realizacji zadań dydaktycznych grupy wykorzystują salę gimnastyczną. W końcu korytarza mieści się duża szatnia. Przedszkole posiada place zabaw dla dzieci.

Przedszkole prowadzi nieodpłatną działalność wychowawczo-dydaktyczną dla wszystkich dzieci uczęszczających do przedszkola.

W czasie przebywania dzieci w przedszkolu nieodpłatnie grupy  uczestniczą w zajęciach z języka  angielskiego. W przedszkolu pracuje wykwalifikowana kadra pedagogiczna oraz oddany dzieciom personel administracyjno-obsługowy. Wszyscy pracownicy przedszkola dostrzegają znaczenie edukacji przedszkolnej i jej efektywności w indywidualnym rozwoju dziecka. Zaangażowanie kadry pedagogicznej i personelu przedszkola umożliwia ciągły rozwój placówki i wypracowanie strategii jej działania na miarę Twórczego Przedszkola XXI wieku.

Dużą wagę przywiązujemy do estetycznego wystroju wnętrza pomieszczeń oraz otoczenia. Tablice multimedialną , która zajęć umożliwia poszerzenie oferty ciekawych zajęć dydaktycznych. Przedszkole posiada  sale przeznaczone do zajęć logopedycznych i spotkań z psychologiem.

Przedszkole posiada własną kuchnię, wszystkie posiłki przygotowywane są na miejscu, zwracamy baczną uwagę na wybór produktów zdrowych i wartościowych, od sprawdzonych i niezawodnych dostawców. Pieczemy domowe ciasta, a jogurty, desery oraz pasty przygotowywane są z największą dbałością o skład, wygląd oraz smak.

Świadczymy opiekę psychologiczno – pedagogiczną, zatrudniony w przedszkolu specjalista świadczy opiekę logopedyczną oraz psychologiczną w celu lepszego i pełnego rozpoznania potrzeb dziecka. Organizujemy międzyprzedszkolne konkursy umiejętności artystycznych dzieci oraz nagradzamy naszych wychowanków za wkład i zdolności prezentowane w konkursach wewnętrznych oraz podczas uroczystości i pokazów orgaznizowanych na terenie przedszkola. Współpracujemy z Rodzicami, wzmacniając wzajemne relacje poprzez uroczystości, czytanie książek, zebrania oraz warsztaty dedykowane Rodzicom.

Praca wychowawczo – dydaktyczno – opiekuńcza realizowana jest tak, aby w pełni odpowiedzieć na oczekiwania dzieci i Rodziców.